Inovativní kombinovaný kotel ATTACK WOOD&PELLET 25

Popis

Kotel ATTACK WOOD & PELLET je schopen spalovat několik druhů paliv, především měkké a tvrdé dřevo, brikety a peletky. Kotel je vhodný na vytápění rodinných domů, chatek, malých provozů, dílen a podobných objektů.

Rozsah výkonu – dřevo 12,5 – 25 kW
Rozsah výkonu – pelety 9 – 30 kW

Kotel je vybaven odtahovým ventilátorem a horizontálním odvodem spalin z nakládací komory, který při otevření dvířek odvede kouř do komína, čímž se zajišťuje čisté a bezprašné prostředí v kotelně. Zatápění v kotli je zjednodušeno pomocí středních dvířek. Stačí komoru naložit do plna a zapálit prostor při středních dvířkách – zatopení může být hotové už do 10 min bez jakéhokoli kouře. Vysokou preciznost procesu spalování zajišťuje moderní elektronika vybavená Lambda sondou, schopna regulovat výkon kotle a nastavit množství užitečných parametrů.

Proces spalování pelet zabezpečuje hořák vyrobený z nejkvalitnější dostupné žáruvzdorné oceli na trhu. Jeho provoz je plně automatický. Těleso kotle je svařeno z vysoce kvalitní kotlové oceli tloušťky 6 mm což zaručuje jeho dlouhou životnost. Materiál žárobetonových tvarovek je z vysoce kvalitního žárobetonu zpevněného žáruvzdornou výztuží. Navíc, nejnamáhanější tryska je opatřena speciální žárolitinou, která nepodléhá opotřebení jako žárobetony a tím prodlužuje celkovou životnost kotle. Čištění kotle je velmi jednoduché a nenáročné. Turbulátory a peletová spalovací komora jsou čištěny automaticky. Elektroniku kotle je možné rozšířit o přídavné moduly, schopné ovládat akumulační nádrž, směšovací okruhy, zásobník TUV, solární panely, a jiné zdroje tepla. Stav kotle je možné kontrolovat přes připojení na internet pomocí LAN, jakož i prostřednictvím Smartphone. Elektronika dokáže poskytnout i měsíční záznam provozních informací.

Bezpečnost kotle

Kotel je vybaven integrovaným dochlazovacím okruhem, který se napojuje na vodovodní rozvod a v případě přehřátí kotle zajistí jeho bezpečné ochlazení.

Dalším důležitým prvkem bezpečnosti je havarijní termostat, který v případě přehřátí odstaví přívod elektrické energie do všech elektrických prvků kotle, kromě čerpadla, aby mohlo ke zchlazení kotle dojít co nejrychleji.

Pokud se kotel přehřeje, elektronika na to uživatele upozorní zvukovým hlášením. Pokud je kotel provozován v peletovém režimu, dokáže uzamknout hlavní dveře pomocí elektrozámku, aby se nemohlo stát, že uživatel nechá dvířka pootevřená.

Proti zpětnému zahoření hořáku je kotel chráněn dvojnásobně, a to velmi účinným turniketovým podavačem, který mechanicky odděluje palivo od hořáku a samozhášecí hadicí.

Vysoce účinné spalování

Kotel dosahuje mimořádně vysokou účinnost přesahující 90,5 % u dřeva a 90,4 % při spalování pelet i díky vertikálnímu trubkovému výměníku s nadstandardní teplosměnnou plochou a speciálními turbulátory, které jsou poháněny automaticky. Takto se zajistí deklarovaná účinnost v celé době životnosti kotle.

Další informace

Palivo

, ,

Výkon

, , ,

Výrobce