Zplynovací kotel DAKON NP Pyro 50

Popis

Zplynovací kotel NP Pyro představuje ekologický způsob vytápění a je určen pro spalování suchého kusového dřeva. Při vývoji byl kladen velký důraz nejen na kvalitu, vysokou účinnost a nízké emise, ale také na atraktivní vzhled a kotel je tak vhodný i do moderních otopných systémů s vysokými nároky na úsporný provoz a komfort. Kotel je vybaven moderní elektronickou regulací, která řídí nejen funkci kotle samotného, ale i celého topného systému. Všechny funkce tak můžete sledovat dálkově na pokojovém termostatu. Spalování je řízeno algoritmem regulátoru, který plynule mění otáčky ventilátoru a dávkuje spalovací vzduch podle potřeby. Výrobky jsou k dispozici ve variantách 22, 30, 40 a 50 kW.

Velkou předností je jeho snadná obsluha, stačí tedy pouze otevřít dvířka, přiložit a kotel se o vše postará sám. Kanál pro odsávání dýmu je umístěn nad přikládací komorou. Dveřní kontaktní spínač signalizuje řídicí jednotce otevření dveří a ta automaticky spustí odsávání, aby dým neunikal do místnosti.

Díky upravenému hranatému tvaru se do přikládací komory vejdou polena o délce až 50 cm. Oddělovací plechy v přikládací komoře snižují produkci dehtu a zlepšují proudění spalovacího vzduchu. Díky prodloužené době hoření takmůžete kotelnu navštěvovat méně častěji a plně využívat výhody komfortního vytápění.

 Přednosti:

  • ekologický zdroj vytápění nezávislý na cenách fosilních paliv
  • účinnost spalování až 90 % díky trubicovému výměníku
  • velká přikládací komora
  • jednoduchá instalace, údržba i obsluha
  • moderní řídicí jednotka pro maximální pohodlí
  • robustní keramická vyzdívka s vysokou živostností

SVT kód: 20058

Další informace

Palivo

Výkon

, , ,

Výrobce