Kotlíková dotace na kotle, tepelná čerpadla

Chystáte se i vy na výměnu kotle, protože ten stávající jen tak tak dosloužil do konce? Naše společnost pomohla již více jak 6 500 domácnostem se získáním dotace. Zajistíme pro vás kompletní administraci a podání žádosti, pomůžeme s výběrem vhodného typu vytápění a vše namontujeme.

Aktuální dotační nabídky


Tepelné čerpadlo NORDline 9‚5 kW s investicí 9 000 Kč

CENA ZAHRNUJE
 • Tepelné čerpadlo 9‚5 kW NORDline WWBA 9‚5 H-B/P
 • Akumulační nádoba 300 litrů
 • Dvě oběhová čerpadla, kulové kohouty, 15m potrubí, filtr
 • Tech. obhlídka, instalace, spuštění, zaškolení, vyřízení dotace
Čerpadlo (včetně montáže)180 000 Kč
Kotlíková dotace 95 %-171 000 Kč
Vaše konečná investice9 000 Kč


Kotel na dříví Blaze Natural 25 plus

CENA ZAHRNUJE
 • Kotel, oběhové čerpadlo, 10 metrů potrubí, kulové kohouty, filtr
 • Technická obhlídka, instalace, spuštění, zaškolení, vyřízení dotace
 • Součástí cenové nabídky není rekonstrukce komínu
Kotel na dříví Blaze170 000 Kč
Kotlíková dotace 95 %-130 000 Kč
Vaše konečná investice40 000 Kč


Podmínky žádostí

Oprávněnými žadateli jsou fyzické osoby vlastnící rodinný dům, bytovou jednotku v bytovém domě nebo stavbu pro rodinnou rekreaci, kde se k vytápění používá (či před výměnou zdroje tepla po 1. 1. 2021 používal) zastaralý kotel na pevná paliva s ručním přikládáním.

Základní podmínkou je, že žadatelé musejí nemovitost vlastnit a musejí v ní trvale bydlet.

Požádat o dotaci mohou dále jen domácnosti splňující stanovené kritérium nízkopříjmovosti, tedy domácnosti tvořené výhradně starobními důchodci nebo osobami pobírajícími invalidní důchod 3. stupně, resp. domácnosti, v nichž žadatel nebo člen jeho domácnosti od 1. 1. 2022 pobíral alespoň po určitou dobu příspěvek na bydlení.

Nízkopříjmové domácnosti:

 • Domácnosti, v nichž žadatel a všichni členové domácnosti pobírají ke dni podání žádosti o dotaci starobní důchod nebo invalidní důchod 3. stupně.
 • Domácnosti, v nichž žadatel, nebo člen jeho domácnosti v období od 1. 1. 2022 do doby podání žádosti o podporu pobíral příspěvek na bydlení (není nutné, aby příspěvek pobíral po celou dobu).

Maximální dotační sazby pro jednotlivé nové zdroje tepla jsou:

 • 95 % způsobilých výdajů, max. 180 000 Kč, v případě pořízení tepelného čerpadla,
 • 95 % způsobilých výdajů, max. 130 000 Kč, v případě pořízení kotle na biomasu s automatickým či ručním přikládáním.

Domácnosti, které do této skupiny nespadají, mohou požádat o dotaci na výměnu neekologického kotle z dotačního programu Nová zelená úsporám.

Za naší práci spojenou se získáním dotace si nic neúčtujeme. Žádné skryté poplatky. Naší odměnou je, že si zakoupíte zdroj tepla (kotel, tepelné čerpadlo) u nás.

Od roku 2022 zákon zakáže neekologické kotle 1. a 2. emisní třídy. Pokud o dotaci požádáte a doložíte to úřadům, nebudete v případě kontroly po 1. září 2022 platit pokutu za nevyměněný kotel a dostanete další rok na jeho výměnu.

Dosud naše služby využilo více než 6 500 spokojených klientů. Staňte se dalším z nich i vy. Včasnou registrací u nás zajistíte schválení dotace.


Kontaktujte nás

Poradíme Vám s výběrem, vyřídíme dotaci a zdroj tepla namontujeme!


  Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA a platí pro ni Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky společnosti Google.