Posted by & filed under Aktuality, Dotace na kotel, Dotace na kotle, DůmKotlů.cz, Ekologické kotle, Kotle, Kotlíková dotace, Kotlíková dotace - Ústecký kraj, Vyřízení kotlíkove dotace ZDARMA.

Při vytápění je potřeba zohlednit dvě hlediska. Provozní náklady na provoz a investice do pořízení kotle. S obojím Vám pomůže Kotlíková dotace. Je ale potřeba spěchat. Přípravy k podání žádosti o kotlíkovou dotaci jsou v plném proudu a byla by rozhodně škoda si o příspěvek od státu neříci. Upřímně, kdy nám dal stát něco zadarmo?

Provozní náklady

Jak ušetříte na provozních nákladech? Snadno! Kotle a tepelná čerpadla, která si můžete za peníze z kotlíkové dotace pořídit, musí splňovat přísnou normu. Pokud Vámi vybraný nový zdroj splňuje zmíněnou normu, máte jistotu, že se jedná nejenom o ekologicky šetrný zdroj, ale je zde zohledněna i nutnost vykazovat vysokou účinnost při výrobě tepla. Zjednodušeně to znamená, že se maximum vložené energie, např. vzniklé při hoření paliva, přemění v teplo využitelné pro vytápění.

Vámi vybraný nový zdroj, což může být kotel nebo tepelné čerpadlo, Vám bude šetřit až 40% současných nákladů na vytápění. Například, staré kotle pracují pouze s účinností okolo 50%. Nové zdroje mají účinnosti překračují 90%. Například, pokud platíte za vytápění 20 000 Kč za rok, můžete změnou zdroje za nový, ušetřit až 10 000 Kč každý rok.

Investice

A jak ušetřit na investici, kterou musíte provézt při výměně nového kotle? Velmi snadno. Zažádejte si o kotlíkovou dotaci a získejte až 127 500 Kč na nový kotel. Bojíte se dotace a nebo se Vám nechce se „dohadovat“ s úředníky? Svěřte zajištění dotace nám. Jsme nejenom významná topenářská firma, ale jsme také jedni z největších administrátorů kotlíkových dotací.

Jak to funguje?

Zajištění kotlíkové dotace je od nás zdarma. Naší odměnou je, že v případě, že Vám kraj čerpání kotlíkové dotace schválí, tak si Vámi vybraný kotel koupíte u nás a my jsme dle smlouvy povinni, Vám jej dodat za doporučenou cenu od výrobce.  Nic neplatíte ani v případě, že by Vaše žádost byla neúspěšná. Ale díky naším zkušenostem nevím, co by se muselo stát, abychom byli neúspěšní. Nechte veškeré vyřizování na odbornících a máte jistotu, že nebudete mezi neúspěšnými žadateli, tak jako se to stalo těm, kteří se marně pokoušeli v dubnu letošního roku podat žádost osobně na Krajském úřadě Středočeského kraje. Všem našim zákazníkům společnost zajistila úspěšné podání žádosti a nyní již mají všichni schváleno čerpání kotlíkové dotace. Nešlo o žádné kouzlo, ani podvod. Zajistili jsme brigádníky, kteří celé dva dny a dvě noci před termínem podání žádostí stáli ve frontě a žádosti úspěšně a včas podali.

Kam napsat?

Jakékoli dotazy a žádosti můžete směřovat na kotlikovadotace@dumkotlu.cz nebo telefonní číslo 222 703 380.