Posted by & filed under Aktuality, Dotace na kotel, Dotace na kotle, DůmKotlů.cz, Kotlíková dotace, Kotlíková dotace - Moravskoslezký kraj.

Jaké jsou dle našeho názoru výhody automatických kotlů?

Kotlíkové dotace

Díky nízkým emisím a také splnění podmínek Ekodesignu, lze na pořízení automatického kotle čerpat kotlíkové dotace. Uživatel tak získá moderní a ekologický kotel za zlomek jeho ceny.

Snadná obsluha

Vytápění pevnými palivy pro člověka znamená jít, ručně přiložit do kotelny několikrát denně. Především v zimě a za opravdu tuhých mrazivých nocí to není zrovna příjemné. Většina uživatelů navíc kotel na noc „přidusila“, aby palivo hořelo pomaleji. To způsobuje nejen snížení účinnosti kotle, ale mnohem vyšší emise, zanášení komínové šachty a snižování životnosti kotle. Naproti tomu automatický kotel je schopen topit bez zásahu uživatele i několik dní a díky sofistikované regulaci optimalizuje spotřebu paliva podle aktuální potřeby.

Vysoká účinnost a hlavně teplo

Řídící jednotka přesně dávkuje potřebné množství paliva a komora kotle je konstantně udržována v optimální provozní teplotě. Vysoká účinnost znamená nižší náklady na palivo při zachování stejného výhřevu. Díky tomu se investice do automatického kotle vrátí v řádu několika let. Většinou se hovoří o návratnosti okolo 5 – 7 let. Kvalitní kotle na tuhá paliva se v komfortu ovládání téměř vyrovnají kotlům plynovým, které jsou dnes velmi časté.

Ekologický provoz šetrný k životnímu prostředí

Automatické kotle dokazují, že i pevná paliva je možné spalovat ekologicky. Na trhu jsou již automatické kotle, které splňují pátou, tedy nejvyšší emisní třídu. Jejich používání není do budoucna nijak legislativně omezeno na rozdíl od těch starých. Automatické kotle tak v příštích desetiletích zcela nahradí většinu kotlů na ruční přikládání.

Moderní technologie na dosah

Automatické kotle jsou moderní a spolehlivě ověřená zařízení, využívající celou řadu bezpečnostních prvků. K prohoření paliva do zásobníku nemůže dojít ani při výpadku elektrické energie, stejně jako třeba k přehřátí kotle. Navíc má uživatel možnost u některých modelů ovládat kotel prostřednictvím webového rozhraní nebo mobilního zařízení. I kotel na tuhá paliva tak můžete snadno zapojit do systémů chytrých domácností.